Skoči na glavno vsebino

V sredo, 1. 3. 2023, smo z učenci 8. razredov izvedli kulturni dan (Po Prešernovih stopinjah).

S sprehajanjem po Prešernovi poti smo pričeli pri Prešernovem spomeniku v Ljubljani in se sprehodili do tistih točk, ki so povezane s Prešernovim življenjem in delom. Na Starem trgu, kjer je povodni mož v Ljubljanico odvedel prevzetno Urško, so prav vsi učenci 8. a deklamirali Povodnega moža. Nato smo si v Kranju ogledali Prešernov muzej, Prešernov spomenik in gaj, kjer je pesnik pokopan – tu so prav vsi učenci 8. b  deklamirali Prešernovo Rozamundo; po Prešernovih stopinjah smo zopet hodili v Vrbi, v Prešernovi rojstni hiši. Naš obisk »domače hiše« so osmošolke obogatile s peto pesmijo O, Vrba, srečna, draga vas domača.

Z ustvarjalnim pristopom so učenci nadgradili svoje znanje in dokazali, da razumejo kulturo v najširšem pomenu besede.

 

(besedilo: Bernarda Ošlak)

(fotografije: Mihaela Pihler, Petra Mirt)

(Skupno 237 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost