Skoči na glavno vsebino

Petkovo praznično jutro se je na OŠ Pristava začelo s pripravami jedilnice za svečano prireditev ob dnevu samostojnosti in enotnosti. Otvorili smo jo s slovensko himno, nato pa nas je učenka 5.razreda, Ema Perkovič, pozdravila in napovedala ogled poučnega filmčka, v katerem je bilo predstavljeno bistvo dogajanja, ki nas je popeljalo vse tja nazaj do leta 1990. Ker se zavedamo, da se veliko lepih besed o prelepi Sloveniji najde tudi v mnogih besedilih, pesmih in zgodbah, smo prisluhnili petošolki Lani, ki nam je predstavila pesem Ferija Lainščka, Moja Slovenija. Prav tako smo prisluhnili prvošolki Ani in pesmi Snežinke, ki je nastala izpod peresa zelo znane pesnice Anje Štefan. Za konec nas je otroški pevski zbor popeljal v božično vzdušje s pesmima Na božično noč in Želimo vam srečen božič. Deklice podaljšanega bivanja pa so odplesale dve koreografiji, ki so se jih same naučile v podaljšanem bivanju in ob katerih je cela šola zaplesala in se poveselila. Dan se s prireditvijo ni zaključil, saj nas je čakal še en lep dogodek, obisk kinematografa in ogled filma Kapa, nad katerim smo bili vsi navdušeni. Tako smo veseli, zadovoljni in nasmejani odšli praznikom in počitnicam naproti.

Želimo vam vse lepo v letu 2023!

Maja Strašek in Anja Špoljar Škrabl

(Skupno 309 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost