Toplo septembrsko sonce je pred šolo pozdravilo prvošolce in njihove starše.

Vsi skupaj smo si najprej ogledali kratek in prisrčen program, ki so ga pripravili učenci naše šole, pod vodstvom gospe Mihaele Pihler. Prisotne sta pozdravila ravnateljica, gospa Sonja Švajger in župan občine Podčetrtek, gospod Peter Misja, ki je otrokom podaril knjigice.

Po prijetnem in svečanem začetku smo se odpravili proti svoji učilnici, kjer so s skokom čez vrvico dokazali, da zmorejo postati učenci naše šole.

Po tem, ko so se posladkali s torto, pa so z rumeno rutico okrog vratu in nasmehom na obrazu, srečno pohiteli v objem staršev in jim ponosno razkazali svojo novo učilnico.

Dragi prvošolci, veselimo se naše skupne poti. Naj bo polna raziskovanj, radovednosti, prijateljstva in medsebojnega spoštovanja, lepih besed, drznih ustvarjalnih idej ter spodbudnih misli. Predvsem pa nepozabnih dejanj.

Besedilo: Katja Poharc

Foto: Borut Pihlar