Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 24. 11. 2022, ob 7.30 smo se učenci 9. razreda zbrali pred šolo in odšli na ekskurzijo. Najprej smo odšli v hidroelektrarno Brežice, kjer smo si ogledali elektrarno in dobili zelo obširno razlago o delovanju elektrarne. Po kratki malici smo se napotili v GEN Svet energije, ki se nam je najbolj vtisnil v spomin. Tam smo učenci lahko preizkusili delovanje električne energije ter izvedeli nekaj o trajnostnih virih energije, načinih proizvodnje električne energije, oskrbi z električno energijo in njeno rabi in ukrepih za rabo energije v prihodnosti. Notranjosti jedrske elektrarne si nismo mogli ogledati, saj vhod ni bil možen za mladoletne osebe. Elektrarno smo si zgolj pogledali iz avtobusa ob razlagi vodiča. Zadnja destinacija dneva je bila TEB oz. termoelektrarna Brestanica, kjer smo dobili kratko razlago o elektrarni. Nato smo se po utrujajočem dnevu odpravili nazaj do šole.

Ogled elektrarn mi je bil zanimiv saj sem izvedela veliko informacij.

Nika Cverlin Draškovič, 9.b

Foto: Petra Mirt

(Skupno 260 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost