Skoči na glavno vsebino

Osnovnošolci in osnovnošolke ter posamezni učitelji 9.a in 9.b razreda smo imeli 17. 12. 2019 naravoslovni dan. Najprej smo se odpravili v hidroelektrarno Brežice. Tam smo si ogledali njeno delovanje, akumulacijsko jezero ter kontrolno sobo, kjer smo videli tudi delovanje drugih hidroelektrarn na spodnji Savi. Nato smo se odpravili v GEN energijo v Krškem, kjer smo si ogledali delovanje jedrske elektrarne in opravili zanimive poskuse z elektriko. V enem poskusu smo jo celo začutili. Videli smo tudi plazmo in eksplozijo bakra, ki je bila zelo glasna. Na koncu smo si bližje, na varnem iz avtobusa, ogledali našo edino jedrsko elektrarno Nuklearno elektrarno Krško. Proti šoli smo med vožnjo videli še hidroelektrarno Krško in termoelektrarno Brestanica.

Blaž Fistrić, 9.a

Foto: Petra Mirt

(Skupno 271 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost