Skoči na glavno vsebino

Hokus pokus čira čara in iz odpadne embalaže nastanejo zabavna igrala. Hkrati pa je ob igri nanje potrebna še natančnost, znanje seštevanja do 100 in kanček sreče. Drugošolci so se v petek 13. 4. 2018 predano lotili nalog na naravoslovnem dnevu. Iz škatel, kosov ivernih plošč, lončkov, papirnatih krožnikov, žice in zamaškov je ob koncu pouka vsem skupinam uspelo narediti svojstveno igro. Časa, predvsem pa volje je bilo dovolj, da so nove igre preizkusili. Ugotovili so še nekaj, da je prijetno že samo izdelovanje v skupini.

Iz steklenih kozarcev, ki pogosto romajo v smeti, so v razredu naredili še prikupen vrtiček. Sejali so in sadili, sedaj pa pridno zalivajo, tako da v razredu že kalijo in rastejo najrazličnejše vrste zelenjave in rožice.

Morebiti pa še koga navdušimo, da bo namesto kupljenih igrač naredil kaj svojega. Verjemite drugošolcem, da je zabavneje in ceneje.

 

                                                                                                            Besedilo: Nena Hrušovar
Foto: Nena Hrušovar

 

(Skupno 110 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost