Skoči na glavno vsebino

V OŠ Podčetrtek dramska skupina deluje več let. Uspešno smo se predstavili z nekaj predstavami: Obtoženi volk, Kralj v časopisu, Pavliha noče v šolo, Nenavadna poroka, Gor na strehi sedi muha, Plesoči osliček, Vila Malina, Smradek … V šolskem letu 2017/18 so združili moči učenci, ki obiskujejo dramski krožek in izbirni predmet gledališki klub ter pripravili gledališko uprizoritev pravljice Svetlane Makarovič, ki govori o skrivnostnem svetu živali – Medena pravljica. Predstavo je režirala Špela Mrkša, scenografija in kostumografija sta delo Majde Pepevnik, glasbo so izbrale Atena Ivačič Kolar, Keni Amon Šumej in Sara Stres, koreografijo oblikovale Keni Amon Šumej, Nina Šelekar, Alja Kuljanac, Maja Glojnarič in Luna Lorger. Mitja Pustišek in Jože Hunski sta skrbela za ton, luč in scenske pripomočke. V torek, 27. 3. 2018, so učenci v KD Šmarje pri Jelšah navdušili dvakrat – v okviru bralne značke so nastopili za učence matične in podružnične šole Podčetrtek in za starše ter zunanje obiskovalce.

Besedilo: Špela Mrkša
Foto: Borut Pihlar

(Skupno 560 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost