V sklopu rednih ur športne vzgoje je našo šolo obiskala ena najuspešnejših slovenskih športnic Lucija Polavder. Lucija je v svoji karieri osvojila medalje na praktično vseh pomembnejših turnirjih in tekmovanjih, krona njene kariere pa je bila vsekakor bronasta olimpijska medalja, ki jo je osvojila leta 2008 v Pekingu. Članica judo kluba Sankaku Celje je našim šolarjem matične in podružnične šole pobližje predstavila borilni šport judo. Na predstavitev je s sabo pripeljala dva perspektivna mlada judoista, ki sta našim učencem pobližje predstavila ta sicer zelo atraktiven, a zahteven šport. Nekaj malega so se v judu preizkusili tudi naši učenci, a za kaj več jih je Lucija povabila na treninge. Po koncu predstavitve smo našo olimpijko malce povprašali o njeni karieri in temu, kako postati vrhunski športnik.

foto: Borut Pihlar in Boštjan Šelekar