Skoči na glavno vsebino

V sredo, 19. 10. 2022, je prvošolce in drugošolce POŠ Pristava pri Mestinju obiskal policist Marko Krč iz Policijske postaje Šmarje pri Jelšah. Najprej so učenci skupaj s policistom obnovili svoje znanje o prometu, nato pa so si nadeli rumene rutice in odšli na sprehod po bližnji okolici naše šole. Opazovali so promet in opisovali prometne znake, ki so jih videli ob cesti. Policist je učence opozoril na nevarnosti in pasti na cesti ter poudaril, da morajo prvošolci in drugošolci nositi rumene rutice, ki jih naredijo bolj vidne in zato bolj varne. Opozoril jih je tudi na to, da morajo biti med vožnjo v avtu vedno pripeti in sedeti na otroškem sedežu. Učenci so se naučili pravilno in varno prečkati cesto. Na parkirišču pred šolo so si ogledali še policijski avto in dodatno opremo, ki jo policisti uporabljajo pri svojem delu.

Učenci so sklenili, da bodo v prometu zelo previdni in da bodo pridno nosili rumene rutice.

Foto: Milena Kranjčec, Suzana Pirman

(Skupno 374 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost