Skoči na glavno vsebino

Ena ptička priletela,
ena drobna ptičica
in je prav lepo zapela,
ena drobna ptičica.
S temi verzi se začne ljudska pesem in koreografija otroške folklorne skupine Pristava z naslovom Ptičke in petelinčki. Skupina se je v petek, 31. 3. 2023 prvič predstavila na območnem srečanju otroških folklornih skupin. V koreografiji so otroci predstavili »ples ptičkov«, mlinček, špicpolko in malender, otroške igre Petelinji boj in dekliško igro s ploskanjem. Izjemna podpora staršev in pripravljenost učencev za učenje plesov in iger je bila popotnica, ki nas je spremljala na velikem odru Kulturnega centra v Rogaški Slatini. Polni veselja in optimizma folklorniki nadaljujejo načrtovano zgodbo plesov, pesmi in iger.

FOTO in VIDEO: Sašo Oberski

(Skupno 324 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost