Skoči na glavno vsebino

Učenci petih razredov smo v torek, 22. 3. 2022 izvedli tehniški dan Opraševalci in hotel za čebele samotarke. Obiskale so nas zaposlene v Kozjanskem parku, ki so nam zjutraj razložile pomen čebel samotark za obstoj in raznolikost narave. Spoznali smo življenjski krog čebele samotarke in njen pomen pri opraševanju rastlin. Po malici smo pričeli z izdelovanjem hotelov za čebele samotarke, ki bodo odslej krasili okolico domov učencev. Seveda smo izdelali enega tudi za našo učilnico na prostem. Spoznali smo še delovanje WIFI prenosnega mikroskopa, ki nam je omogočil odličen vpogled v bivališče in samo zgradbo čebele samotarke. Dan smo zaključili s poučnim kvizom. Hvala zaposlenim v  Kozjanskem parku za odlično izveden dan dejavnosti. 

(Skupno 250 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost