V tem tednu obeležujemo Teden otroka, ki je letos posvečen otroški radovednosti in nosi naslov »Zakaji in zatoji radovednosti«.

Ves teden so se v različnih razredih odvijale različne in predvsem raznolike dejavnosti, ki so obogatile njihovo učno izkušnjo. Športni dan in druženje z učenci podružnične šole, naravoslovni dan v Rogatec, kjer smo izvedli zanimive delavnice in izvedeli nekaj o življenju na gradu Strmol, preživeta učna ura v gozdu, zaposlena doma Šmarje pri Jelšah nam je predstavila pomen zdravega načina življenja, branje v naravi je otroke popeljalo v svet domišljije, obisk učiteljice iz predmetne stopnje in še bi lahko naštevali.

Posebno presenečenje pa je bilo, ko so v razred prišli učenci 4. in 5. razredov kot učitelji. Vloga učitelja ni tako preprosta, kot se zdi na prvi pogled. Mladi učitelji so kmalu ugotovili, kako pomembno je načrtovanje učne ure, prilagajanje razlage različnim učencem ter vzpostavljanje pozitivnega in spodbudnega učnega okolja. Bilo je zabavno opazovati, kako so se naši otroci spoprijemali s tem izzivom in se naučili ceniti delo svojih učiteljev.