Skoči na glavno vsebino

V petek, 2. 12. 2022, so šestošolci obiskali naše glavno mesto. Spoznali so slovensko prestolnico kot upravno, politično, kulturno, znanstveno, šolsko, gospodarsko in prometno središče naše države. Sprehodili smo se po ljubljanskih ulicah, trgih in mostovih, ogledali smo si pomembne kulturne in upravne ustanove, sprehodili smo se skozi tržnico. Naučili smo se veliko novega o rimski Emoni. Ob spomenikih smo se spominjali življenja in dela naših umetnikov in znanstvenikov. V narodni galeriji smo si ogledali razstavo »Galerijske slike in ljudske pripovedi«, na to temo smo poustvarjali na delavnicah. Učenci so utrdili in poglobili znanje, pridobljeno pri pouku zgodovine, geografije, slovenščine, likovne umetnosti, glasbe …

(Skupno 226 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost