Skoči na glavno vsebino

V sredo, 22. 6. 2022, so šestošolci obiskali mesto Ljubljana. Spoznali so slovensko prestolnico kot upravno, politično, kulturno, znanstveno, šolsko, gospodarsko in prometno središče naše države. Sprehodili smo se po ljubljanskih ulicah, trgih in mostovih, ogledali smo si pomembne kulturne in upravne ustanove. Naučili smo se veliko novega o rimski Emoni. Ob spomenikih smo se spominjali življenja in dela naših umetnikov in znanstvenikov. V narodni galeriji smo si ogledali razstavo »Galerijske slike in ljudske pripovedi«. Učenci so utrdili in poglobili znanje, pridobljeno pri pouku zgodovine, geografije, slovenščine, likovne umetnosti, glasbe … Na koncu smo si privoščili sladoled.

(Fotografije: Monika Dobravc, Špela Mrkša)

(Skupno 329 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost