Skoči na glavno vsebino

V šolskem letu 2017/18 se je Gimnazija Lava vključila v program Šola ambasadorka Evropskega parlamenta, ki ga usmerja in vodi Informacijska pisarna Evropskega parlamenta v Sloveniji. Med cilji projekta so med drugim ozaveščanje o delovanju parlamentarne demokracije, državljanskih pravicah, prepoznavanju vloge Evropskega parlamenta, spodbujanje aktivnega evropskega državljanstva, seznanitev z vlogo, delom in odgovornostjo evropskih poslancev. Dijaki ambasadorji Evropskega parlamenta tako postanejo predstavniki življenja v EU in opravljajo nalogo ozaveščanja o paleti možnosti, ki jih EU ponuja mladim. Tako nas je v petek, 4. maja, obiskala naša bivša učenka Pia Drofenik, dijakinja Gimnazije Lava. Učencem 8. b razreda je predstavila zgodovino, delovanje in ustroj EU ter nakazala kar nekaj možnosti, ki ji kot državljani EU imajo. Gimnaziji Lava in mentorici projekta prof. Katarini Obreza se ob tej priložnosti prav lepo zahvaljujemo.

(Skupno 554 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost