Skoči na glavno vsebino

V četrtek 19. aprila 2018 je v Mariboru potekalo šolsko državno prvenstvo v krosu. Gre za najmnožičnejšo šolsko tekmovanje, ki se ga je udeležilo skoraj dva tisoč mladih. Barve naše šole je zastopalo 22 učencev in učenk od 3. – 9. razreda. Učenci in učenke do 4. razreda so tekli na 500 m dolgi progi v netekmovalnem delu. Kljub temu, da se niso borili za kolajne, velja izpostaviti da je naša tretješolka Teja Amon prepričljivo najhitreje pretekla progo, tretješolec Nejc Štahl pa je v cilj pritekel kot drugi. V tekmovalnem delu na 1000 m dolgi razdalji, je najboljšo uvrstitev dosegel petošolec Žan Osojnik, ki je osvojil 25. mesto, tudi ostali naši so se uvrščali v prvo polovico med več kot sto tekmovalci v posamezni kategoriji.

Foto: Borut Pihlar

(Skupno 709 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost