Skoči na glavno vsebino

V aprilu je potekalo prvo državno tekmovanje iz angleščine za 6. razrede v organizaciji Društva učiteljev angleškega jezika IATEFL, ki se ga je udeležilo 5 učencev OŠ Podčetrtek. Sašo Cverlin, Vid Drofenik, Dejan Ocvirk, Larisa Tornar Kokol in Maja Pavčnik so na šolskem tekmovanju zbrali dovolj točk, da so dosegli bronasto priznanje in s tem uvrstitev na naslednjo stopnjo tekmovanja.

Za državno raven je bila izbrana tema Animals of Australia and New Zealand – the cute, the dangerous and the strange. Tekmovanje je pokrivalo izbrana področja, s poudarkom na bralnem in slušnem razumevanju, rabi jezika ter pisanju in uporabi lastnih idej in domišljije. Glede na izbrano temo so učenci pridobili dodatna znanja iz razpisanega področja.

Med več kot 460 tekmovalci iz vse Slovenije sta Sašo Cverlin in Vid Drofenik prejela srebrno priznanje. Čestitke vsem petim tekmovalcem, ki so se pomerili s svojimi vrstniki v znanju angleščine.

 

(Skupno 225 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost