Skoči na glavno vsebino

Včeraj je bil za naše prvošolce prav poseben dan. Dan, ki smo ga vsi skupaj nestrpno pričakovali. Skozi celo šolsko leto smo si s prvošolci z Ljubečne dopisovali, si pošiljali slike in posnetke. In končno je napočil dan, ko smo se z avtobusom odpravili na obisk k našim prijateljem. Najprej smo pomalicali, saj nas je čakal pester dan. V telovadnici so nas medtem že čakali učenci, ki so za nas pripravili dve plesni točki in glasbeno pravljico Rokavička. Nagovorila nas je tudi gospa ravnateljica. Nato se je lahko začel delovni del našega druženja. V prvem delu smo se čisto prvič spoznali s snemanjem pesmi. In lahko se pohvalimo, da nam je šlo res dobro! Snemali smo pesem od Nike Zorjan – Zate dovolj. Ko smo jo že četrtič ponovili, smo naenkrat slišali petje, ki je bilo čisto zares podobno Nikinemu. Ostali smo kar malo brez besed, ko smo pred sabo zagledali pevko Niko Zorjan, a smo hitro izgubili tremo in zapeli ter zaplesali skupaj z njo. V drugem delu pa je bil končno čas, da se povežemo z našimi novimi prijatelji. Razdelili smo se v štiri skupine in krožili po različnih delavnicah – v prvi smo se skozi zabaven poligon dobro razmigali, v drugi smo ustvarjali, v tretji smo igrali družabne igre, v četrti pa smo se preizkusili v kvizu. Za nami je lep in nepozaben dan. Komaj čakamo, da nas naši novi prijatelji drugo leto obiščejo v Podčetrtku.

Foto: Katja Poharc, Sabina Božak, Mira Hrušovar

Video: Katja Poharc

(Skupno 576 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost