Teden otroka, ki se praznuje že 70. leto, je vsakoletni projekt Zveze prijateljev mladine Slovenije, ki ga z veseljem obeležujemo tudi na naši podružnični šoli, saj je pomembna priložnost za spodbujanje kreativnosti in povezovanja med otroki. Letošnja osrednja tema »Otrok, nepopisan list« nas je nagovorila, da prepoznamo potencial, ki ga prinaša vsak otrok. V tednu med 7. in 11. oktobrom, so potekale v vseh razredih številne aktivnosti, ki so otrokom omogočile, da izrazijo svojo domišljijo in ustvarjalnost.

Tretješolci so dneve začenjali s socialnimi igrami, po malici pa vsak dan nadaljevali s plavanjem v bazenu, kjer se je izvajal plavalni tečaj.

Prvošolci so si izdelali sladke kroglice, jih lepo zapakirali in se seveda z njimi tudi posladkali.

Drugošolci so si v Rogatcu ogledali Dvorec Strmol in se preizkusili v treh ustvarjalnih delavnicah. Vsak dan so tudi uživali v igralnih minutkah, kjer so iz kock izdelovali svoja domišljijska vozila.

Petošolci so vsako prosto minuto preživeli v sprostitvenem kotičku in izvajali gibalne aktivnosti.

Četrtošolci so teden otroka posvetili odnosom v razredu ter spoznavali  življenja otrok, ki živijo v drugačnih kulturah. Spoznali so, da živimo v prijetnem okolju, a je pomembno, da se med seboj spoštujemo, upoštevamo drug drugega in smo strpni do drugačnih mnenj.

Učencem so teden popestrile tudi dejavnosti v času podaljšanega bivanja, kjer so ustvarjali na temo jeseni, na šolskem igrišču izvedli številne socialne igre, imeli kino, jedli kokice ter uživali ob ogledu slovenskega filma. Dneve so učenci izkoristili za popoldansko druženje in zabavo, saj ni bilo domačih nalog. Sproščujoč teden pa so zaključili s plesom in športnimi igrami.

Foto: učitelji POŠ