Danes je bil za prvošolce in drugošolce prav poseben dan, saj so imeli tehniški dan z naslovom Hokus pokus. Razdeljeni v pet heterogenih skupin so se podali na zabavno pot učenja in raziskovanja. Obiskali so različne delavnice:

SLIKANJE IN PIHANJE

S pomočjo slamic, pihanja in tempera barve so otroci naslikali pravo umetnijo.

POTOVANJE V VESOLJE

Spoznavali so vesolje, prikazali pot Zemlje okoli sonca, razvrščali modele planetov ter prikazali nastanek vulkana.

ODREŽI, UPOGNI, ZALEPI

Ker so bili otroci prvič v tehniški učilnici, so si jo najprej dobro ogledali, nato pa je sledilo praktično delo. Otroci so si odrezali slovensko zastavo, jo upognili in dobro zalepili.

KEMIJA BARV

V delavnici Kemija barv so skupaj z devetošolci izdelali modro slonovo zobno pasto, vulkan  Bruhko je izbruhnil rdečo »lavo«, rdeči žabici so pomagali, da je postala modra, opazovali so spreminjanje barv »kameleončkov« in hitrostno tekmovanje barv.

MOČ ČUTIL

Spoznavali so moč čutil – tipali, vonjali, okušali …

Vsi skupaj so bili enotnega mnenja – »takšni tehniški dnevi so zakon!«

Fotografije in besedilo: Katja Poharc