Skoči na glavno vsebino

Učenci petega razreda so imeli tehniški dan, kjer so se pripravljali na izvedbo praktičnega dela kolesarskega izpita. Razdeljeni so bili v tri skupine. Prva skupina je nataknila kolesarske čelade in se urila na spretnostnem poligonu. Učenci so prenašali kocko, vozili med stožci in deščicami, se natančno ustavljali. Največ težav pa jim je povzročala vožnja po »žagi«, saj je kolo kar hitro zdrsnilo z nje. Druga skupina si je ogledala prometno cesto, kjer bodo učenci opravljali praktično vožnjo. Ob ogledu so ponovili svoje prometno znanje. Spoznali so, da je vožnja v prometu zahtevna in da bo za pravilno ravnanje v prometu potrebno še veliko vaje. Tretja skupina pa se je odpeljala po bližnjih okoliških poteh. Preizkusila se je v vožnji po različnih površinah in strminah. Učenci so v tem delu neizmerno uživali, saj so lahko preizkušali svoje sposobnosti. Dan je bil uspešen. Skupaj smo ugotovili, da smo premagali prve ovire do kolesarskega izpita in lahko z veseljem nadaljujemo z vožnjo po javnih prometnih površinah.

Besedilo: Zvonka Vodeb
Foto: Borut Pihlar

 

(Skupno 668 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost