Skoči na glavno vsebino

Petošolci matične in podružnične osnovne šole so izvedli naravoslovno-tehniške delavnice z aktivnim delom in učenjem, kjer se je pokazalo odlično medpredmetno sodelovanje in sodelovanje med učitelji razredne in predmetne stopnje.

Učenci so pridobivali izkušnje z zanimivimi poskusi, nekaj so jih spoznali ob opazovanju dela učiteljice. Tako sta pred njihovimi očmi  nastala zanimiva zobna pasta za slone in steklenica z mehurčki za sproščanje.

Pri delu v manjših skupinah pa so učenci načrtovali, ustvarjali, gradili, predvidevali svoja opažanja in si medsebojno pomagali.  Svoja znanja in izkušnje so povezovali v smiselne celote, ki so nastajale ob posameznih izvedbah in jih ustrezno zapisovali v zvezke. Spoznali so, da lahko naredijo čarobno vodo, magnetno sliko in  sliko z nevidnim črnilom ter da lahko njihovi narisani junaki pred njihovimi očmi oživijo. Posebno zanimiva je bila reakcija sode bikarbone in kisa, ki je ustvarila lepe napihnjene balone, s katerimi so kasneje  ugasnili sveče.

Učenci so se pri izvajanju poskusov zares izkazali in pokazali veliko naravoslovnega znanja.

Če pa so pri tem tudi uživali, preverite na fotografijah…

Besedilo: Antonija Vodeb

FOTO: Antonija Vodeb, David Ivačič

(Skupno 156 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost