Skoči na glavno vsebino

V soboto 21. januarja se je ekipa devetošolcev (OLIMKO) udeležila kvalifikacijskega turnirja v robotiki. Celodnevna prireditev je potekala v prostorih visokotehnološkega podjetja L – tek v Šentjerneju. Ekipe so se pomerile  v štirih kategorijah: robotski del, tehnični intervju, projekt in vrednote. V najprestižnejšem tekmovanju, tekmi robotov, so naši učenci zasedli tretje mesto, v skupni razvrstitvi pa so bili šesti. V projektnem delu so predstavili model prijazne jedrske elektrarne, v katerem so s pomočjo strokovnjaka iz Nuklearne elektrarne Krško in GEN – svet energije raziskali možnosti gradnje jedrskega reaktorja pod zemljo in direktnega transporta radioaktivnih odpadkov v podzemlje. Nastopilo je 12 ekip.
Foto: FLL  in M. Petauer

(Skupno 288 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost