Skoči na glavno vsebino

Letošnje področno tekmovanje v košarki 3×3 je gostila III. OŠ Murska Sobota. V konkurenci fantov je nastopalo 21 ekip, pri dekletih pa 8. Naša šola je tokrat nastopila na tekmovanju z ekipo deklet, njihov cilj pa je bil seveda eno izmed prvih treh mest, ki je vodilo na državno tekmovanje. Naše učenke so v skupinskem delu bile najprej s 14:1 boljše od OŠ Markovci in 9:5 od domačink iz Murske Sobote. V tekmi za prvo mesto v skupini so nato bile boljše igralke iz Konjic, ki so zmagale s 14:4. Sledile so izločilne tekme, ker so najprej naše igralke v napeti tekmi z 10:8 ugnale igralke IV. OŠ Celje, nato pa v polfinalu morale priznati premoč s 16:8 sosedom iz OŠ Šmarje pri Jelšah. Sledila je odločilna tekma za preboj na državno tekmovanje, kjer so naše igralke z obilico sreče in izenačenjem v zadnji sekundi izvlekle podaljšek. Tam pa so nato z dvema hitrima košema prišle do končne zmage in se veselile preboja med 16 najboljših ekip v državi. Državno tekmovanje sledi v juniju in bo odigrano v sklopu zaključne prireditve šolskega športnega festivala.

(Skupno 176 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost