Skoči na glavno vsebino

Gledališka skupina Malinovci (učenke so se letos preimenovale v Malince) na naši osnovni šoli deluje že mnogo let. Malince so v šolskem letu 2021/22 v okviru izbirnega predmeta gledališki klub ustvarile igrani film Po motivih pravljice zrcalce (Gregor Vitez), ki je bil premierno uprizorjen na šolski proslavi ob slovenskem kulturnem prazniku, 4. februarja 2022. S filmom se nam je uspelo uvrstiti na 57. srečanje najmlajših filmskih in video ustvarjalcev Slovenije, ki je potekalo v torek, 15. 11. 2022, v Novem mestu (v Kulturnem centru Janeza Trdine). Organizator srečanja je Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti. Izbor filmov za državno srečanje je opravila selektorica, režiserka Kaya Tokuhisa, ki je izmed 50-ih filmov, ki so se prijavili na srečanje, izbrala najboljših 15. Gre za različne žanre – igrani filmi, dokumentarni filmi in animirani filmi. Na srečanju so predvajali projekcije izbranih filmov. Lepo se je bilo gledati na velikem platnu. Potekale so številne filmske delavnice za otroke in mentorje. Srečanje se je končalo s podelitvijo nagrad in priznanj. Malince so prejele zlato plaketo! Veseli smo, saj je to že drugi večji uspeh naše šolske gledališke skupine na državni ravni.

(Skupno 261 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost