Skoči na glavno vsebino

Kot zmagovalci okoljskega kviza, na katerem je sodelovalo 213 učencev, so se učenci 4. in 5. razreda OŠ Podčetrtek udeležili nagradne ekskurzije v Center ponovne uporabe Tuncovec.
Pričakala jih je dr. Marinka Vovk, ki jim je na zanimiv način predstavila delo centra. Najprej so si ogledali zunanje zabojnike za ločeno zbiranje odpadkov. Skupaj so ugotavljali kaj sodi vanje in kaj ne ter kako lahko te odpadke reciklirajo. Ob ogledu priprave bioloških odpadkov je bilo zanimivo to, da odpadke samo prelagajo, da se le-ti hitreje razgradijo. Nato so si ogledali delo v delavnici, kjer iz »starih« kosovnih odpadkov naredijo »nove«. Posebej zanimivi so bili obešalniki, ki so imeli obešala iz žlic, vilic in pet. Tudi okvir za naše priznanje so izdelali v tej delavnici. Zelo zanimivo pa je bilo v trgovini, saj je bilo veliko uporabnih predmetov po nizki ceni. V sejni sobi so se nam pridružili še ostali predstavniki OKP Rogaška Slatina in Radia Štajerski val. Skupaj smo ugotovili, da moramo dobro paziti na našo Zemljo, če jo želimo ohraniti pri življenju. Vsak učenec je prejel trajnostno vrečko za sadje ter vrečko iz blaga za malico.
Dan je bil zelo zanimiv, saj so se naučili veliko novega.

Foto: David Ivačič

(Skupno 109 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost