Skoči na glavno vsebino

V torek, 24. 12. 2019, je za vse učence OŠ Podčetrtek in POŠ Pristava pri Mestinju potekala proslava v počastitev dneva samostojnosti in enotnosti. V kulturnem programu smo se na kratko sprehodili čez zgodovino razvoja slovenske narodne zavesti in kulturnega ustvarjanja, kar sovpada z obeležitvijo letošnjega Vodnikovega leta. Ponovno smo posebno pozornost namenili pomenu enotnosti in razmišljanju o naši domovini, njenih lepotah in pomenu slovenske besede. Z recitacijami, pesmimi in plesom so se predstavili učenci podružnične in matične osnovne šole. Praznično obarvana govora gospe ravnateljice in gospoda župana sta odprla vrata veselemu vzdušju, ki je sledilo ob druženju po razredih. Učenci višje stopnje pa so si v Šmarju pri Jelšah nato ogledali še kino predstavo Košarkar naj bo 2.

Čas raznovrstnih zaključkov, razmišljanj o iztekajočem in sanjarjenj o prihajajočem letu naj bo poln toplih objemov, druženj z najdražjimi in lepih želja, ki se naj uresničijo v letu 2020.

SREČNO!

Foto: Borut Pihlar

(Skupno 684 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost