V soboto, 11. maja 2019, smo na OŠ Podčetrtek praznovali dan šole.  Zopet se je družilo več generacij in zopet smo izkoristili enkratne možnosti, ki jih imamo v okolici šole.  Po urejenih kolesarskih stezah  je v smereh proti Olimju,  Rogaški Slatini in Šmarju pri Jelšah, kolesarilo 140 kolesarjev. Pohodniki so prepešačili pot od OŠ Podčertek do Podružnične šole v Pristavi pri Mestinju, kjer smo za vse udeležence organizirali toplo malico in kratek kulturni program. Prisotne sta pozdravila ravnateljica Sonja Švajger in župan občine Podčetrtek, Peter Misja. Med pohodniki in kolesarji smo izžrebali 4 družine, ki so prejele praktične nagrade. Hvala staršem, lokalni skupnosti, TIC- Podčetrtek, PGD Pristava pri Mestinju in Termam Olimia za pomoč pri organizaciji.

Foto: Eva Humski, Saša Kolar,
Borut Pihlar, Boštjan Šelekar