Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 5. 3. 2020, so nadarjeni učenci iz 6. in 8. razreda ponovno obiskali Ljubljano. Tokrat so se udeležili delavnice o stereotipih, ki je potekala v Slovenskem šolskem muzeju pod vodstvom antropologinje in etnologinje. Najprej so se malce razgledali po muzejski postavitvi in sedli za stare šolske klopi. Nato pa so skozi primere in izražanje lastnih mnenj o posameznih narodih spoznavali pomen stereotipov. Ob video posnetkih, ki so prikazovali odzive ljudi na različne identitete, so razmišljali o posledicah stereotipov, ki pogosto vodijo do diskriminacije. V parih so oblikovali stereotipne življenjske zgodbe treh otrok iz manj razvitih držav. Končni cilj delavnice je bil, da učenci spoznajo, da s stereotipi izkrivljamo realnost, saj so ljudje v resnici enkratni in različni, prav tako pa tudi spreminjajoči se posamezniki. Stereotipe lahko presegamo med drugim tudi tako, da damo vsakemu posamezniku možnost za izraz njegove individualne enkratnosti, da mu torej brez vnaprejšnjega pripisovanja lastnosti dopustimo možnost, da pokaže, kdo je.

 

(Skupno 429 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost