Skoči na glavno vsebino
Odlično štiriletno sodelovanje s partnerji iz turškega Okurcalarja, ko smo v sklopu naših dveh ERASMUS+ projektov to prelepo sredozemsko mesto obiskali dvakrat, smo v mesecu maju nadgradili z obiskom turških učencev in učiteljev na naši šoli. Priprave na obisk so se pričele že pred enim letom. Del priprav smo opravili v času našega obiska v Turčiji v mesecu oktobru. Šolski ERASMUS+ aktiv je s pomočjo vseh zaposlenih pripravil odličen program skozi katerega smo jim želeli prestaviti Slovenijo, naš kraj in šolo. V petih dneh so tako obiskali Škocjanske jame in Kobilarno Lipica, skupaj z našimi učenci so si ogledali Evropsko vas ob dnevu Evrope v Celju ter obiskali Tehnopark. Spoznali so našo šolo, sodelovali pri pouku in si ogledali znamenitosti našega kraja in njegove okolice. Z velikim veseljem so se odzvali tudi povabilu župana občine Podčetrtek Petra Misje, ki jim je predstavil našo občino. Za zaključek smo obiskali še naše glavno mesto. Učitelji so v tem času izmenjevali mnenja, primerjali šolske sisteme in načrtovali morebitno sodelovanje v bodoče, učenci pa so spoznavali novo kulturo, kar je eden izmed poglavitnih ciljev projektov ERASMUS+.
Hvala vsem za pomoč pri odlični izpeljavi tako zahtevnega projekta.

Foto: Borut Pihlar

(Skupno 236 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost