Skoči na glavno vsebino
V četrtek, 20. oktobra 2022, smo imeli drugi in tretji razredi MOŠ in POŠ naravoslovni dan. Spoznavali smo našo bogato kulturno dediščino in življenje v preteklosti.

Z avtobusom smo se odpeljali do Podsrede in nato po strmi, vijugasti cesti do enega najlepših gradov v Sloveniji. Tam so nas prijazno sprejeli predstavniki Kozjanskega parka. Na lepem grajskem dvorišču smo pojedli malico, nato pa se udeležili tematskih delavnic. Šli smo na lov za skritim zakladom. Med iskanjem zaklada smo raziskovali grad in spoznavali življenje na gradu v preteklosti. Izdelali smo plemenitega in pogumnega viteza, ter si ogledali zanimiv film o gradu, okolici in celotnem Kozjanskem parku. Na koncu smo se odžejali še z odličnim bio kozjanskim jabolčnim sokom. Bilo je zanimivo. Veseli in zadovoljni, polni vtisov smo se vrnili v šolo.

Besedilo: Darja Žlender
Foto: David Ivačič

(Skupno 282 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost