Skoči na glavno vsebino

Raziskovanje preteklosti in življenje nekoč je bila tema s katero smo se v mesecu februarju zelo intenzivno ukvarjali učenci 1. in 2. razreda. Pri odkrivanju preteklosti so nam pomagale pripovedi starejših ljudi, fotografije ter zapisi v starih knjigah. Ogledali smo si veliko starih predmetov in spoznavali njihovo namembnost.
Prvošolce je obiskala Petrina babica gospa Martina Jereb in nam iz lastnih izkušenj povedala, kako so nekoč živeli, kaj so počeli doma, s čim in kako so se igrali, kako je bilo v šoli nekoč in kakšni so bili učitelji. S sabo je prinesla stare fotografije, doma narejeno igro in žogo iz starih cunj. Z zanimanjem smo si ogledali fotografije in prisluhnili njenemu doživetemu pripovedovanju.
Z velikim navdušenjem je nastajala zbirka starih predmetov in likovnih izdelkov v mini šolskem muzeju.
Vabljeni na ogled naše razstave na šolskem hodniku.

(Skupno 1.257 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost