Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 9. 4. 2018 smo se prvošolci in drugošolci odpeljali v Rogatec. Dan smo preživeli v doslej največjem muzeju na prostem v Sloveniji, ki ima zaradi izjemnih kulturnih, etnoloških, krajinskih in zgodovinskih lastnosti izjemen pomen za celotno Slovenijo in je bil leta 1999 razglašen za kulturni spomenik državnega pomena.

Ogledali smo si Šmitovo stanovanjsko hišo, gospodarsko poslopje “štala”, dvojni vezani kozolec “toplar”, svinjak “štalunci”, vodnjak “štepih na čapljo”, stranišče na “štrbunk”, kovačijo, podeželsko trgovino z mešanim blagom, čebelnjak…
Udeležili smo se treh delavnic. V čebelarski delavnici smo osvežili svoje znanje o življenju čebel in si izdelali svečke iz voska. V “lavorju” smo si umili roke in iz delčka kvašenega testa oblikovali svojo unikatno žemljico “žuliko” . V glasbeni delavnici smo se pogovarjali o ljudskih glasbilih, uživali v izdelovanju “nunalc” in nanje tudi zaigrali.

Pred odhodom smo v slamnatem peharju poiskali vsak svojo pečeno žemljico.

(Skupno 460 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost