Skoči na glavno vsebino

Prvi šolski dan je za prvošolce zelo pomemben dan. To je dan, ki ostane v lepem in trajnem spominu, saj je poln veselja, vznemirjenja, pričakovanj, pa tudi dvomov.

V tem šolskem letu je na naši podružnični šoli Pristava pri Mestinju prvič prestopilo šolski prag devet živahnih in igrivih otrok. Na svečanem sprejemu sta prvošolce in njihove ponosne starše nagovorila ravnateljica Sonja Švajger in župan občine Podčetrtek Peter Misja, ki je otroke razveselil s knjižnim darilom. Policista sta prvošolcem prinesla rumene rutice in kresničke ter jim podala nekaj koristnih napotkov za varnost v prometu. Otroci so z zanimanjem prisluhnili kulturnemu programu, si ogledali predstavo Mojca Pokrajculja ter ob pomoči igrive lutke Lili po šoli iskali skriti zaklad. Da bi bil njihov prvi šolski dan res nepozaben, smo jim ob zaključku pripravili še sladko presenečenje. Skupaj s starši so se posladkali in domov odšli polni vtisov in mnenja, da je v šoli zanimivo in prijetno.

Našim prvošolcem želimo uspešen začetek šolanja, veliko novega znanja in novih prijateljev.

 

Foto: Milena Kranjčec

 

(Skupno 392 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost