Skoči na glavno vsebino

Spoznavajmo preteklost in pomen ohranjanja dediščine je bila rdeča nit dejavnosti, ki smo jih v tem šolskem letu organizirali v okviru projekta TVU. Učenci prvega in drugega razreda so se udeležili treh doživljajskih etnoloških delavnic (peka kruha, izdelava preprostega glasbila, kovaštvo).

Medgeneracijsko sodelovanje je potekalo pod sloganom: Tudi moja babica in dedek sta bila prvošolca. Učenci so ob pomoči starih staršev primerjali življenje nekoč in danes, se preizkusili v starih igrah ter zapeli in zaplesali. Ob svetovnem dnevu starostnikov so napisali pismo in narisali risbice za starostnike doma upokojencev.

Vzporedno z aktivnostmi pa v daljšem časovnem obdobju posebno skrb namenjamo zdravemu načinu življenja, življenjskim vrednotam ter bralnim minutkam.

 

(Skupno 386 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost