Skoči na glavno vsebino

Torek, 8. 11. 2022, je bil za prvošolce POŠ Pristava prav poseben dan, saj je ta dan pouk potekal v naravi, ki je jeseni še posebno barvita in zanimiva. Z roko v roki z otroki najstarejše skupine vrtca Pristava, so se učenci v meglenem jutru odpravili v bližnji gozd. Že pred vstopom v gozd, so ponovili pravila gozdnega bontona. Gozd so doživljali in raziskovali z različnimi čutili, objeli so debla dreves, prisluhnili so zvokom narave in ptičjemu petju. Različne dejavnosti so potekale v treh skupinah, ki so jih vodile vzgojiteljica Sanja ter učiteljici Anja in Suzana. Otroci so spoznavali različna drevesa in njihove plodove, naredili odtise lubja, se pogovarjali o gozdnih prebivalcih ter iskali in opazovali drobne živali. Seveda je pri tem bila potrebna velika mera potrpežljivosti. Iz suhih vej in odpadlih listov so oblikovali »gozdne slike«. Ob zanimivih gibalnih nalogah in prosti igri so se dobro razgibali. Na posekanih deblih so si privoščili sadno malico ter med pogovorom in razmišljanjem prišli do spoznanja, da je v gozdu lahko kljub megli prijetno, poučno in zabavno. Veseli so se vrnili v šolo in vrtec ter se dogovorili, da bodo skupaj še večkrat odšli v gozd.   

(Skupno 235 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost